Crouzet SASP5S110AD
Part No.:
SASP5S110AD
Datasheet:
SASP5S110AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 5SEC DIN RAIL
Shipping
SASP5S110AD Specifications
Packaging:
Bulk
Delay Time:
0.1 Sec ~ 5 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)