Crouzet SASP5M12AD
Part No.:
SASP5M12AD
Datasheet:
SASP5M12AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 5M ADJ 12V
Shipping
SASP5M12AD Specifications
Packaging:
Box
Delay Time:
0.1 Sec ~ 5 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
12VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)