Crouzet SASP3S48AD
Part No.:
SASP3S48AD
Datasheet:
SASP3S48AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 3S ADJ 48V
Shipping
SASP3S48AD Specifications
Delay Time:
0.1 Sec ~ 3 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
48VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)