Crouzet SASP30M24AD
Part No.:
SASP30M24AD
Datasheet:
SASP30M24AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 30M ADJ 24V
Shipping
SASP30M24AD Specifications
Delay Time:
0.1 Sec ~ 30 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
24VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)