Crouzet SASP20S110AD
Part No.:
SASP20S110AD
Datasheet:
SASP20S110AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 20S ADJ 110V
Shipping
SASP20S110AD Specifications
Delay Time:
0.1 Sec ~ 20 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)