Crouzet SASP10S12AD
Part No.:
SASP10S12AD
Datasheet:
SASP10S12AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 10S ADJ 12V
Shipping
SASP10S12AD Specifications
Product Status:
Obsolete
Delay Time:
0.1 Sec ~ 10 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
12VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)