Crouzet SASP10M24AD
Part No.:
SASP10M24AD
Datasheet:
SASP10M24AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 10M ADJ 24V
Shipping
SASP10M24AD Specifications
Product Status:
Obsolete
Delay Time:
0.1 Sec ~ 10 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
24VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)