Crouzet SASP10M110AD
Part No.:
SASP10M110AD
Datasheet:
SASP10M110AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 10M ADJ 100V
Shipping
SASP10M110AD Specifications
Product Status:
Obsolete
Delay Time:
0.1 Sec ~ 10 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)