Crouzet SASP100S12AD
Part No.:
SASP100S12AD
Datasheet:
SASP100S12AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 100S ADJ 12V
Shipping
SASP100S12AD Specifications
Product Status:
Obsolete
Delay Time:
0.1 Sec ~ 100 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
12VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)