Crouzet SASP100S110AD
Part No.:
SASP100S110AD
Datasheet:
SASP100S110AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 100SEC DIN RAIL
Shipping
SASP100S110AD Specifications
Product Status:
Active
Delay Time:
0.1 Sec ~ 100 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)