Crouzet SAS7S110AD
Part No.:
SAS7S110AD
Datasheet:
SAS7S110AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 7S 110V
Shipping
SAS7S110AD Specifications
Delay Time:
Fixed, 7 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)