Crouzet SAS6S220A
Part No.:
SAS6S220A
Datasheet:
SAS6S220A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 6S 220V
Shipping
SAS6S220A Specifications
Delay Time:
Fixed, 6 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
220VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)