Crouzet SAS.5S220AD
Part No.:
SAS.5S220AD
Datasheet:
SAS.5S220AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS .5S 220V
Shipping
SAS.5S220AD Specifications
Delay Time:
Fixed, 0.5 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
220VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)