Crouzet SAS5M110AD
Part No.:
SAS5M110AD
Datasheet:
SAS5M110AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 5M 110V
Shipping
SAS5M110AD Specifications
Delay Time:
Fixed, 5 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)