Crouzet SAS4S24AD
Part No.:
SAS4S24AD
Datasheet:
SAS4S24AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 4S 24V
Shipping
SAS4S24AD Specifications
Delay Time:
Fixed, 4 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
24VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)