Crouzet SAS3M220AD
Part No.:
SAS3M220AD
Datasheet:
SAS3M220AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 3M 220V
Shipping
SAS3M220AD Specifications
Delay Time:
Fixed, 3 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
220VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)