Crouzet SAS3M110AD
Part No.:
SAS3M110AD
Datasheet:
SAS3M110AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 3M 110V
Shipping
SAS3M110AD Specifications
Delay Time:
Fixed, 3 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)