Crouzet SAS30S110AD
Part No.:
SAS30S110AD
Datasheet:
SAS30S110AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 30S 110V
Shipping
SAS30S110AD Specifications
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Delay Time:
Fixed, 30 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)