Crouzet SAS15M110A
Part No.:
SAS15M110A
Datasheet:
SAS15M110A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 15M 110V
Shipping
SAS15M110A Specifications
Delay Time:
Fixed, 15 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)