Panasonic Industrial Automation Sales S1DXMA2C30MAC240V
Part No.:
S1DXMA2C30MAC240V
Manufacturer:
Panasonic Industrial Automation Sales
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
S1DXMA2C30MAC240V.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 30MIN 7A 250V
Shipping
S1DXMA2C30MAC240V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
S1DXM
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
Socketable
Relay Type:
Mechanical Relay
Function:
On-Delay
Circuit:
DPDT (2 Form C)
Delay Time:
0.2 Sec ~ 30 Min
Contact Rating @ Voltage:
7A @ 250VAC
Voltage - Supply:
220 ~ 240VAC