Vishay Electro-Films RFCS04021500BJTWS
Part No.:
RFCS04021500BJTWS
Manufacturer:
Vishay Electro-Films
Category:
Silicon Capacitors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RFCS04021500BJTWS.pdf
Description:
CAP SILICON 15PF 16V 0402
Shipping
RFCS04021500BJTWS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vishay Electro-Films
Series:
RFCS
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Breakdown:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
ESL (Equivalent Series Inductance):
Applications:
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height:
0.016" (0.41mm)
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)