Marlow Industries, Inc. RC12-2.5-01LS
Part No.:
RC12-2.5-01LS
Manufacturer:
Marlow Industries, Inc.
Category:
Thermoelectric, Peltier Modules
Package:
Datasheet:
RC12-2.5-01LS.pdf
Description:
TEM 30X34X3.93MM
Shipping
RC12-2.5-01LS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Marlow Industries, Inc.
Series:
RC12-2.5
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Size / Dimension:
Rectangular - 34.01mm L x 30.00mm W
Qmax @ Th:
23.0W @ 27°C
Delta Tmax @ Th:
66°C @ 27°C
Height:
3.93mm
Number of Stages:
1
Current - Max:
2.5 A
Voltage - Max:
14.7 V
Resistance:
4.9 Ohms
Operating Temperature:
130°C