Nichicon QYX2A683JTP3TA
Part No.:
QYX2A683JTP3TA
Datasheet:
QYX2A683JTP3TA.pdf
Shipping
QYX2A683JTP3TA Specifications
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.374" L x 0.177" W (9.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)