Nichicon QYX2A183JTP3TA
Part No.:
QYX2A183JTP3TA
Datasheet:
QYX2A183JTP3TA.pdf
Shipping
QYX2A183JTP3TA Specifications
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.256" L x 0.138" W (6.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)