Crouzet PWRA440A
Part No.:
PWRA440A
Manufacturer:
Crouzet
Category:
Relay Output Monitors
Package:
Datasheet:
PWRA440A.pdf
Description:
CONTROL RELAY PHASE 3X440VAC
Shipping
PWRA440A Specifications
Manufacturer:
Crouzet
Series:
WRA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Type:
Phase Loss, Phase Sequence
Trip Status:
Energized High
Trip Range:
Delay Time:
No Delay
Voltage - Supply:
440VAC
Output Type:
Relay
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 250VAC