Bourns Inc. PVF2A504A1AR03
Part No.:
PVF2A504A1AR03
Datasheet:
PVF2A504A1AR03.pdf
Description:
TRIMMER 500K OHM 0.001W SMD
Shipping
PVF2A504A1AR03 Specifications
Resistance:
500 kOhms
Power (Watts):
0.001W
Tolerance:
±30%
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Size / Dimension:
Square - 0.079" x 0.079" Face (2.00mm x 2.00mm)