Carlo Gavazzi Inc. PUA01CB23500V
Part No.:
PUA01CB23500V
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Relay Output Monitors
Package:
Datasheet:
PUA01CB23500V.pdf
Description:
OVERVOLT MONITOR RELAY 500V ADJ
Shipping
PUA01CB23500V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Series:
PUA01
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Current Sensing AC, Voltage Sensing AC/DC
Trip Status:
Energized High
Trip Range:
2 ~ 500V AC/DC
Delay Time:
Voltage - Supply:
115 ~ 230VAC
Output Type:
Relay
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:
8A @ 250VAC