Same Sky (Formerly CUI Devices) PTN15-E100NB20
Part No.:
PTN15-E100NB20
Datasheet:
PTN15-E100NB20.pdf
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.2W PC PIN TOP
Shipping
PTN15-E100NB20 Specifications
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Tolerance:
±20%
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.591" Dia (15.00mm)