Same Sky (Formerly CUI Devices) PTN15-E01NB10
Part No.:
PTN15-E01NB10
Datasheet:
PTN15-E01NB10.pdf
Description:
TRIMMER 1K OHM 0.2W PC PIN TOP
Shipping
PTN15-E01NB10 Specifications
Resistance:
1 kOhms
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Tolerance:
±10%
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.591" Dia (15.00mm)