Same Sky (Formerly CUI Devices) PTN15-C100SB20
Part No.:
PTN15-C100SB20
Datasheet:
PTN15-C100SB20.pdf
Description:
TRIMMER 100KOHM 0.2W PC PIN SIDE
Shipping
PTN15-C100SB20 Specifications
Series:
PTN15
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Tolerance:
±20%
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.591" Dia (15.00mm)