Same Sky (Formerly CUI Devices) PTN10-E500SB20
Part No.:
PTN10-E500SB20
Datasheet:
PTN10-E500SB20.pdf
Description:
TRIMMER 500KOHM 0.15W PC PIN TOP
Shipping
PTN10-E500SB20 Specifications
Resistance:
500 kOhms
Power (Watts):
0.15W
Tolerance:
±20%
Size / Dimension:
Round - 0.406" Dia (10.30mm)