Same Sky (Formerly CUI Devices) PTN10-E25SB20
Part No.:
PTN10-E25SB20
Datasheet:
PTN10-E25SB20.pdf
Description:
TRIMMER 25K OHM 0.15W PC PIN TOP
Shipping
PTN10-E25SB20 Specifications
Series:
PTN10
Resistance:
25 kOhms
Power (Watts):
0.15W
Tolerance:
±20%
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.406" Dia (10.30mm)