Same Sky (Formerly CUI Devices) PTN06-D500CB20-H
Part No.:
PTN06-D500CB20-H
Datasheet:
PTN06-D500CB20-H.pdf
Description:
TRIMMER 500KOHM 0.15W PC PIN TOP
Shipping
PTN06-D500CB20-H Specifications
Resistance:
500 kOhms
Power (Watts):
0.15W
Tolerance:
±20%
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.248" Dia (6.30mm)