Same Sky (Formerly CUI Devices) PTN06-D25CB20
Part No.:
PTN06-D25CB20
Datasheet:
PTN06-D25CB20.pdf
Description:
TRIMMER 25K OHM 0.15W PC PIN TOP
Shipping
PTN06-D25CB20 Specifications
Resistance:
25 kOhms
Power (Watts):
0.15W
Tolerance:
±20%
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.248" Dia (6.30mm)