Same Sky (Formerly CUI Devices) PTN06-B200CB20-H
Part No.:
PTN06-B200CB20-H
Datasheet:
PTN06-B200CB20-H.pdf
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.15W PC PIN
Shipping
PTN06-B200CB20-H Specifications
Resistance:
200 kOhms
Power (Watts):
0.15W
Tolerance:
±20%
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.248" Dia (6.30mm)