Same Sky (Formerly CUI Devices) PTN06-B10HB20
Part No.:
PTN06-B10HB20
Datasheet:
PTN06-B10HB20.pdf
Description:
TRIMMER 10KOHM 0.15W PC PIN SIDE
Shipping
PTN06-B10HB20 Specifications
Resistance:
10 kOhms
Power (Watts):
0.15W
Tolerance:
±20%
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.248" Dia (6.30mm)