Amphenol Piher Sensing Systems PT6KH-504A2020-PM
Part No.:
PT6KH-504A2020-PM
Datasheet:
PT6KH-504A2020-PM.pdf
Description:
TRIMMER 500KOHM 0.1W PC PIN SIDE
Shipping
PT6KH-504A2020-PM Specifications
Resistance:
500 kOhms
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Size / Dimension:
Round - 0.248" Dia (6.30mm)