Amphenol Piher Sensing Systems PT6KH-472A2020
Part No.:
PT6KH-472A2020
Datasheet:
PT6KH-472A2020.pdf
Description:
TRIMMER 4.7KOHM 0.1W PC PIN SIDE
Shipping
PT6KH-472A2020 Specifications
Resistance:
4.7 kOhms
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C