Amphenol Piher Sensing Systems PT6KH-103A2020-P05
Part No.:
PT6KH-103A2020-P05
Manufacturer:
Amphenol Piher Sensing Systems
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
PT6KH-103A2020-P05.pdf
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.1W PC PIN SIDE
Shipping
PT6KH-103A2020-P05 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol Piher Sensing Systems
Series:
PT-6
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
10 kOhms
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C