Amphenol Piher Sensing Systems PT15NV02-504A2020-E-S
Part No.:
PT15NV02-504A2020-E-S
Datasheet:
PT15NV02-504A2020-E-S.pdf
Description:
TRIMMER 500KOHM 0.25W PC PIN TOP
Shipping
PT15NV02-504A2020-E-S Specifications
Series:
PT15
Resistance:
500 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.591" Dia (15.00mm)