Amphenol Piher Sensing Systems PT15NV02-472A2020-PM-S
Part No.:
PT15NV02-472A2020-PM-S
Datasheet:
PT15NV02-472A2020-PM-S.pdf
Description:
TRIMMER 4.7KOHM 0.25W PC PIN TOP
Shipping
PT15NV02-472A2020-PM-S Specifications
Series:
PT15
Resistance:
4.7 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.591" Dia (15.00mm)