Amphenol Piher Sensing Systems PT15LH05-225A2020-S
Part No.:
PT15LH05-225A2020-S
Datasheet:
PT15LH05-225A2020-S.pdf
Description:
TRIMMER 2.2M OHM 0.25W PC PIN
Shipping
PT15LH05-225A2020-S Specifications
Series:
PT15
Resistance:
2.2 MOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.591" Dia (15.00mm)