Amphenol Piher Sensing Systems PT15GV21-103A2020-E-PM-S
Part No.:
PT15GV21-103A2020-E-PM-S
Datasheet:
PT15GV21-103A2020-E-PM-S.pdf
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN TOP
Shipping
PT15GV21-103A2020-E-PM-S Specifications
Resistance:
10 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.591" Dia (15.00mm)