Amphenol Piher Sensing Systems PT15GH10-474A1010-E-PM-S
Part No.:
PT15GH10-474A1010-E-PM-S
Datasheet:
PT15GH10-474A1010-E-PM-S.pdf
Description:
TRIMMER 470K OHM 0.25W PC PIN
Shipping
PT15GH10-474A1010-E-PM-S Specifications
Resistance:
470 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.591" Dia (15.00mm)