Amphenol Piher Sensing Systems PT10MV10-104A2020-E-S
Part No.:
PT10MV10-104A2020-E-S
Datasheet:
PT10MV10-104A2020-E-S.pdf
Description:
TRIMMER 100KOHM 0.15W PC PIN TOP
Shipping
PT10MV10-104A2020-E-S Specifications
Series:
PT10
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
0.15W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.406" Dia (10.30mm)