Amphenol Piher Sensing Systems PT10MH02-473A2020-I-PM-S
Part No.:
PT10MH02-473A2020-I-PM-S
Datasheet:
PT10MH02-473A2020-I-PM-S.pdf
Description:
TRIMMER 47KOHM 0.15W PC PIN SIDE
Shipping
PT10MH02-473A2020-I-PM-S Specifications
Series:
PT10
Resistance:
47 kOhms
Power (Watts):
0.15W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.406" Dia (10.30mm)