Amphenol Piher Sensing Systems PS6KV50-105A3030
Part No.:
PS6KV50-105A3030
Datasheet:
PS6KV50-105A3030.pdf
Description:
TRIMMER 1MOHM 0.1W GULL WING TOP
Shipping
PS6KV50-105A3030 Specifications
Resistance:
1 MOhms
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Tolerance:
±30%
Temperature Coefficient:
±1500ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.248" Dia (6.30mm)