Amphenol Piher Sensing Systems PS6KH40-104A3030-PM
Part No.:
PS6KH40-104A3030-PM
Datasheet:
PS6KH40-104A3030-PM.pdf
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.1W GW SIDE
Shipping
PS6KH40-104A3030-PM Specifications
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Tolerance:
±30%
Temperature Coefficient:
±1500ppm/°C
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.248" Dia (6.30mm)