Amphenol Piher Sensing Systems PS10MH40-502A3030
Part No.:
PS10MH40-502A3030
Datasheet:
PS10MH40-502A3030.pdf
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.15W GW SIDE ADJ
Shipping
PS10MH40-502A3030 Specifications
Resistance:
5 kOhms
Power (Watts):
0.15W
Tolerance:
±30%
Temperature Coefficient:
±1500ppm/°C
Size / Dimension:
Round - 0.406" Dia (10.30mm)