Passive Plus PPZN30100
Part No.:
PPZN30100
Manufacturer:
Passive Plus
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
PPZN30100.pdf
Description:
18 - 300PF, 16 MM TOP ADJUST, 15
Shipping
PPZN30100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Passive Plus
Series:
FILMTRIM®
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Capacitance Range:
18 ~ 300pF
Adjustment Type:
Top
Voltage - Rated:
150 V
Dielectric Material:
Polycarbonate (PC)
Q @ Freq:
200 @ 1MHz
Size / Dimension:
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):
0.610" (15.49mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C